Book Contents

Book Index

Vítejte v nápovědě systému K2

Informační systém K2 je nástrojem pro řízení celého podniku. Slouží k zadávání dat, řízení firemních procesů i vytváření reportů pro budoucí strategická rozhodnutí. Můžete jej využít od výroby přes řízený sklad, obchod, ekonomiku, manažerské vyhodnocování až po e-shop.

ERP systém je velmi náročný na perfektní ovládání, proto uživatele neustále vzděláváme. Máme pro Vás k dispozici základní uživatelská školení, školení pro správce i ekonomická oddělení, webináře, semináře i konference. Všechny aktuálně vypsané termíny najdete na našem webu.

Velmi užitečným zdrojem je také naše K2 televize s originálním obsahem a se záznamy ze skončených akcí.

Doporučujeme rovněž registraci do K2 infoservisu. Zde můžete sledovat novinky, komunikovat s ostatními uživateli systému K2, využít naši zákaznickou podporu, stáhnout si aktuální verze a také informace o provedených opravách.

Online nápověda

Pro usnadnění orientace v systému K2 je určena tato online nápověda, která je rozdělena do 6 částí: Uživatelská dokumentace, Technická dokumentace, Katalog skriptů, Katalog sestav, Ostatní produkty K2 a Novinky ve verzi. Každá z těchto částí pak obsahuje dokumentaci spadající pod danou oblast.

Online nápověda

Obr.: Popis Online dokumentace

1. V rámci celé online nápovědy můžete jednoduše vyhledávat pomocí pole Hledej v horní části obrazovky. Vyhledávají se jednotlivá slova i slovní spojení. Výsledkem vyhledávání je 100 záznamů seřazených dle nejlepší shody:

Nalezené výrazy jsou v textu zvýrazněny, můžete se mezi nimi pohybovat pomocí kláves Ctrl+šipka dolů a Ctrl+šipka nahoru. Klávesou Esc se vyhledávání zruší.

2. V jednotlivých kapitolách pak lze vyhledávat jednotlivé výrazy pomocí Ctrl+F (výsledky jsou zvýrazněny). Pomocí klávesy F3 můžete přejít na následující nalezený výraz.

3. Levý panel obsahuje záložku Obsah a Rejstřík. V záložce Obsah se můžete kliknutím levého tlačítka myši přepnout do vybraných kapitol. Tlačítkem pic_1005i otevřete všechny podřízené uzly daného tématu a tlačítkem pic_1004i dané téma sbalíte. Záložka Rejstřík umožňuje redukční vyhledávání.

4. Pokud potřebujete zobrazit nápovědu přes celou obrazovku, skryjete tento panel přes tlačítko pic_1006i. Pro návrat zpět stačí kliknout na záložku Obsah nebo Rejstřík nebo na ikonu pic_1007i.

5. Aktuální umístění v online nápovědě znázorňuje kromě stromu v levém panelu také drobečková navigace umístěná v horní části obrazovky. Zobrazuje příslušné prvky směrem nahoru a dolů v hierarchickém stromu, od vybrané kapitoly až k nejvyšší úrovni ve stromu.

6. Pro vlastní potřebu si můžete jakoukoliv požadovanou stránku z nápovědy vytisknout ikonou pic_1003i.